Organizatia ANTI-MANELE Resita
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Organizatia ANTI-MANELE Resita

Acesta este Forumul Organizatiei ANTI-MANELE Resita.
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 contra manele....

In jos 
+2
Noemi
eu
6 participan?i
AutorMesaj
eu
1STAR MEMBER
1STAR MEMBER



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 08/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeMier Aug 08, 2007 12:57 am

este normal ca fiecare om sa asculte orice gen de muzica vrea....DAR....exista si un dar in povestea asta....DAR.....ori ce s-ar zice maneaua nu se incadreaza in nici un gen de muzica...deci nu stiu ce le place la manea....ea e un "cuvant"ce murdareste totul....pacat.... nu se mai poate asa cv No eu una sunt CONTRA manele...si sunt foarte mandra ca nu ascult manele....chit ca mai multe persoane mi0or bagat in cap sa ascult....is total in potriva lor....stiu cazuri in care unii oameni trec de pe manea pe rock....df...ce rock...ala e rock ce asc ei??ofof...oricum ROCK ON Twisted Evil ...MANEAUA sucks Laughing ......lasati-va bha de manele ca nu merita deloc
Sus In jos
Noemi
TEAM MEMBER
TEAM MEMBER
Noemi


Numarul mesajelor : 53
Locatia : Resita
Data de inscriere : 26/05/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeMier Aug 22, 2007 11:19 am

fiecare om are dreptul la libera exprimare..deci nu putem face nimic pentru a disparea acest "gen de muzica",decat sa ii schimbam pe cei care asculta manele si pe cei care nu ca sa ia atitudine..so....sper sa reusim ceva Very Happy ....pana atunci MANELE SUCKS pig


Ultima editare efectuata de catre in Lun Aug 27, 2007 10:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Hanne...
FULL MEMBER
FULL MEMBER
Hanne...


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 33
Locatia : resita
Data de inscriere : 22/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeMier Aug 22, 2007 9:50 pm

in general problema e defapt......incultura....si prostia.....lipsa d informare....si multe altele.....intr-un fel inteleg k cei d l sate d exemplu asc manele.....avand in vedere..k poate nu au de unde sa se informez asa bine....si se comercializeaza f mult.."acest tip d muzice"(dak se poate spune asa)....si in plus tot anturajur asc manele acol....dar nu inteleg d loc oamenii d l oras.......care se pot informa......si culturaliza....sa asc manele...prin asta ei refuza intr-un fel viata in cunoastere...si cultura.....algand un mijloc mai simplu......d a ramane in prostia lor...........adevarul e k nimeni nu le poate impune c sa asc.......dar.....poate vom reusii macar sai facem sa se gandeaca c fac ei cu viata lor....si cum isi cam distrug viata.....alegand sa nu se culturalizeze...spirutalizese..s.a.m.d....multi spun k nu muzica are legatura..cu asta...dar eu consider k are o mare legatura...deoarec ...p cineva care asc manele nul pot considera...o pers culta...orcat d mult as incerca..... Rolling Eyes
Sus In jos
Noemi
TEAM MEMBER
TEAM MEMBER
Noemi


Numarul mesajelor : 53
Locatia : Resita
Data de inscriere : 26/05/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeDum Aug 26, 2007 11:05 pm

pai da....eu cred ca muzica are o anumita influenta asupra vietii si mai ales personalitatii unui om.de exemplu....se ia un om,se inchide undeva si ii se pune sa asculte numai manele....ca doar despre asta e vorba...si omul ala....este influentat de ele....adica....mesaje transmise de manele:bani,femei,bautura,"sa moara dusmanii".....normal ca ala devine un dobitoc.un om vai si amar de capu lui...care ar face orice ca sa aiba bani"fara numar"(sa fure,etc),femei....siii nu in ultimul rand bautura ca sa'si incece omu' amarul daca isi ia tzeapa cu "fomeile".


Ultima editare efectuata de catre in Lun Aug 27, 2007 10:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin


Numarul mesajelor : 46
Locatia : Undeva prin Resita :)
Data de inscriere : 26/05/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: perfect spus:)   contra manele.... Icon_minitimeDum Aug 26, 2007 11:15 pm

BV HANNE

Deci ... sa luam fiecare afirmatie in parte alea de care imi aduc aminte ....

Oamenii de la sate .. da poate izolati .. dar nu sunt atat de mult deacord cu tine ... manelele nu isi au radacina la sat .. deci vin dinafara lui ... deci la fel de bn in sat ar putea patrunde orice gen de muzica ,,,, cu toate astea ,,, oamenii nu asc alceva pt ca ei nu stiu sa asculte si simta si sa inteleaga .. ce fac ei este sa auda ,,, si sa perceapa ...

Asta e bn de spus despre manele ... exploateaza sentimentele oamenilor simpli ... si cum in romania in mare parte exista numai oameni simpli (ma refer aici la acei oamenii peste 30-40 de ani .. acei oameni fortati de sistemul comunist sa fie simplii .. pt ca nu stiu cati dintre voi stiti .. pe vremea comunismului a fi educat insemna a fi o amenintare la adresa sistemului ... nu vreau acum sa intru in detalii.)
Ideea e ca la randul lor copii sunt influentati de parinti .. si asa se formeaza generatia ascultatoare de manele .. incapabila sa inteleaga alceva .... pt ei a intelege alceva e un efort in plus de care nu au nevoie(imagineaza-ti ce chef de a simti si intelege un lucru poti avea dupa o zi cu vaca .... )

Insa multi dintre cei de la sate au acum internet ... si alte mijloace de comunicare in plus in satele cu adevarat izolate fenomenul nu a patruns inca .... drept urmare acolo se pastreaza traditiile si muzica traditionala romaneasca ,... pt care respect profund ... desi nu ascult dar oricum respect ... pt a creea muzica aia e nevoie de munca.

Cu omul de la oras insa problema se pune altcumva .... aici exista problema modei .... toti vor sa fie la moda .. sa fie trendy ... de ex cunosc o persoana care in clasa a5a...sau nu mai stiu exact ... se forta sa asculte manele desi .. nu vroia asta .. dar avea in clasa numai colegi ce ascultau manele .. si se simtea exclusa din grup ... din fericire acea persoana nu asculta acum manele si chiar este membra activa a organizatiei.

Nimeni nu poate impune uni om ce sa asculte ... nici macar nu il poate educa .. pt ca cei care asc manele sunt fff fff prosti si nu inteleg pe nimeni care incearca sa le schimbe gandirea ... ei nu trebe educati .. dar nici ignorati si acum o sa spun ceva ce incalca drepturile omului .. dar ei trebuie marginalizati .... pt ca si ei o fac defiecaredata cand au ocazia ... problema lor cea mai mare este ca noi suntem df destepti ... oarecum si deci .. chiar daca ei ne marginalizeaza ... noi in real world .. suntem mai avantajati ca ei .....


Sus In jos
http://www.antimaneleresita.lx.ro
BlackFox
5STAR MEMBER
5STAR MEMBER
BlackFox


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 31
Locatia : Resita
Data de inscriere : 15/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeLun Aug 27, 2007 3:30 pm

Poate eu nu ascult manele pentru ca mama nu asculta manele.... NUUU! Si daca asculta mama manele nu ascultam deoarece .... chiar imi displac.. si mai ales mesajul lor 'jenibil'... Eu cred ca parintii ar trevui sa ne ofere libertatea de a alege genul de muzica pe care dorim sa il ascultam si stilul vestimentar..... Pentru ca deobicei muzica pe care o ascultam este in legatura cu stilul vestimentar pe care il ascultam. What a Face
Sus In jos
Hanne...
FULL MEMBER
FULL MEMBER
Hanne...


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 33
Locatia : resita
Data de inscriere : 22/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeLun Aug 27, 2007 3:47 pm

au totusi si parintii o influenta....destul d mare chiar..e vb d educatia care tio dau...si yo cred k are o f mare imp.....
Sus In jos
deea
5STAR MEMBER
5STAR MEMBER
deea


Numarul mesajelor : 62
Varsta : 33
Locatia : resita:>
Data de inscriere : 23/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeMar Aug 28, 2007 1:11 pm

Hanne... a scris:
au totusi si parintii o influenta....destul d mare chiar..e vb d educatia care tio dau...si yo cred k are o f mare imp.....
pai asta cam asa e...daca in casa auzi de mic muzica de calitate e mai greu sa o apuci pe cai mai...tampite (manele Laughing ) bine..normal ca exista si exceptii
Sus In jos
Admin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin


Numarul mesajelor : 46
Locatia : Undeva prin Resita :)
Data de inscriere : 26/05/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: exact   contra manele.... Icon_minitimeMar Aug 28, 2007 9:44 pm

Exact ceea ce am scris eu mai sus Smile Daca cineva s-ar obosit sa citeasca Smile .
Totusi ... mai exista si copii care isi bat joc de educatia parintilor si anturajul "prietenii" sunt mai importanti decat educatia care li se da in familie.

asa ca pana la urnma ... fetelor strangeti copii in jurul vostru si invatati-i voi Smile) o mica gluma ... dar pana la urma cu un sambure de esenta Smile Very Happy
Sus In jos
http://www.antimaneleresita.lx.ro
deea
5STAR MEMBER
5STAR MEMBER
deea


Numarul mesajelor : 62
Varsta : 33
Locatia : resita:>
Data de inscriere : 23/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeMier Aug 29, 2007 1:03 pm

^ce bine ca ai adus vorba si de prieteni...chiar..ei te influenteaza f mult. anturajul conteaza...si eu am o fosta colega, in generala se imbraca f ok, se vedea ca nu asculta manele. cand a ajuns la liceu a nimerit intr=o clasa numai cu manelisti...si si-a schimbat stilul complet. nu stiu neaparat daca asculta si ea manele, da cu siguranta se imbraca (,) ca una care asculta asa ceva...
Sus In jos
Hanne...
FULL MEMBER
FULL MEMBER
Hanne...


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 33
Locatia : resita
Data de inscriere : 22/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeMier Aug 29, 2007 1:07 pm

da asa e.....contreaza mult cum si cu cine treiesti......si cat esti d usor influentabil...
Sus In jos
BlackFox
5STAR MEMBER
5STAR MEMBER
BlackFox


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 31
Locatia : Resita
Data de inscriere : 15/08/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeVin Aug 31, 2007 6:06 pm

lol! ...... daca ar fi sa ma las influentata de prieteni as asculta... rbd..... etc.... Suspect
Sus In jos
Noemi
TEAM MEMBER
TEAM MEMBER
Noemi


Numarul mesajelor : 53
Locatia : Resita
Data de inscriere : 26/05/2007

contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitimeVin Aug 31, 2007 9:38 pm

oooo da.... Laughing .mi te si imaginam in colanti si fusta lol!
Sus In jos
Continut sponsorizat





contra manele.... Empty
MesajSubiect: Re: contra manele....   contra manele.... Icon_minitime

Sus In jos
 
contra manele....
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» contra manele
» Distractie fara manele
» Virusul anti-manele v.2.1 disponibil
» Chestionar pt. virusul anti-manele
» Versiunea 2.2 a virusului anti-manele

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Organizatia ANTI-MANELE Resita :: PRO si CONTRA  :: PRO sau CONTRA Manele ???-
Mergi direct la: